კალათბურთის ტურნირი 25/03/2025
ხუთშაბათს, 27 მარტს, გაიმართება ტურნირი კალათბურთში, რომელშიც ჩვენი სკოლის სხვადასხვა კლასების გუნდები მიიღებენ მონაწილეობას.
მათემატიკის ოლიმპიადა "კენგურუ" 24/03/2025
„მათემატიკის კენგურუ“ – ჩვენ მონაწილეობა მივიღეს ოლიმპიადაში! გუშინ ჩვენი სკოლის 68 მოსწავლემ მიიღო მონაწილეობა ოლიმპიადაში „მათემატიკის კენგურუ“ და დაკავდა ამოცანების ამოხსნით, თვლითა და საზრიანი გამოსავლების ძიებით. უდიდეს მადლობას კი ვუხდით ჩვენს მეშვიდეკლასელებს, რომლებიც საორგანიზაციო საკითხების მოგვარებაშიც დაგვეხმარნენ! ახლა უკვე დიდი ინტერესით მოველით შედეგებს - და, რაღა თქმა უნდა, კენგურუსებრი დიდი და წარმატებული ნახტომის იმედიცა გვაქვს!
Join us! გააგრძელე სწავლა ჩვენთან! 20/02/2025
გსურთ, რომ თქვენს შვილს სკოლის საერთაშორისოდ აღიარებული ატესტატი ჰქონდეს? ნიჭიერ ქართველ მოსწავლეებს ვაძლევთ შესაძლებლობას, რომ 2025/2026 სასწავლო წელს ჩვენს მე-4, მე-5, მე-6 და მე-7 კლასებში გააგრძელონ სწავლა. გერმანულენოვან გაკვეთილებზე გადასვლის პროცესს თან ახლავს მორგებული გერმანული ენის კურსი და საცდელი გაკვეთილი. ჩვენი შეთავაზებით დაინტერესებულ ოჯახებს შეუძლიათ დაგვიკავშირდნენ: sekretariat@deutscheschule.ge, ტელ.: 2293100.
მე-7 კლასების მეგობრული თამაში კალათბურთში 27/01/2025
ფრანგულ სკოლას კვლავ ვუმასპინძლეთ სპორტული შერკინებისთვის კალათბურთში. მე-7 კლასების მეგობრული თამაშის მთავარი დრო ისე დამთავრდა, რომ გამარჯვებული ვერ გამოვლინდა. შეხვედრის ბედი კალათაში დამატებითი ტყორცნით ჩაგდებულმა ორმა ქულამ გადაწყვიტა. ფრანგულმა სკოლამ 30-ით 32 გაიმარჯვა. კარგი თამაში იყო! ველით ახალ სპორტულ პაექრობებს სხვა სკოლებთან - ჩვენთან ან მათ მოედანზე.
2025 წლის მისალოცი ბარათი 18/12/2024
უკვე ტრადიციად გვექცა და წელსაც ჩავატარეთ შეჯიბრი 2025 წლის მისალოცი ბარათის შექმნაზე. კრეატიული და მრავალნაირი ნიმუშები გამოგვიგზავნეს ჩვენმა საბაზო საფეხურის მოსწავლეებმა. გამარჯვებული კი მეშვიდეკლასელი ფინე კოტლერია. გილოცავთ, ფინე! დიდი მადლობა ასევე შეჯიბრის ყველა მონაწილეს!
შემოქმედებითი წრეები სკოლაში 08/11/2024
ჩვენი მოსწავლეები სასკოლო წრეების მრავალფეროვანი შემოთავაზებებიდან ყოველ სემესტრში თავიანთთვის საინტერესო შემოქმედებითსა თუ სპორტულ აქტივობებს ირჩევენ, გაკვეთილების შემდეგ ჯგუფებში საქმიანობენ და ახალს შეიმეცნებენ. შეგვიძლია შეგახედოთ „ჩრდილების თეატრის“ ჯგუფში. ამ წრეზე ბავშვები სვეტლანა ცარის ხელმძღვანელობით საშობაო წარმოდგენისთვის ემზადებიან. მოუთმენლად ველით მას!
საზეიმო ცერემონია თბილისის გერმანული საერთაშორისო სკოლის მიერ მოპოვებული განსაკუთრებული აღიარების გამო 01/11/2024
თბილისის გერმანული საერთაშორისო სკოლის ქართველი მოსწავლეები სკოლას მსოფლიოში აღიარებული გერმანული საერთაშორისო აბიტურით ამთავრებენ. მათთვის ამის შემდეგ გერმანულენოვანი ქვეყნების უნივერსიტეტებსა თუ მსოფლიოს სხვა კუთხეში მოქმედ უმაღლეს სასწავლებლებში სწავლის გაგრძელებისათვის ყველა გზა ხსნილია.
2024 წლის 8 ოქტომბერს ჩვენმა სკოლამ გერმანიის ფედერალური მიწების განათლებისა და კულტურის მინისტრთა საბჭოს ვიცე-პრეზიდენტისა და მეკლენბურგ-წინა პომერანიის ფედერალური მხარის განათლების მინისტრის ხელით გერმანიის განსაკუთრებული სასკოლო აღიარების სიგელი მიიღო, როგორც გერმანულმა სკოლამ საზღვარგარეთ.
თბილისის გერმანული საერთაშორისო სკოლა ამიერკავკასიაში ერთადერთია, რომელსაც გერმანული ზოგადსაგანმანათლებლო ატესტატის (გერმანული აბიტურის) გასცემის უფლება აქვს. 2022 წლიდან დღემდე უკვე ოცდაათმა ახალგაზრდამ დაამთავრა სკოლა აბიტურით და ევროპის სხვადასხვა ქვეყნის უნივერსიტეტებში გააგრძელა სწავლა.
საზეიმო ცერემონიას მოსწავლეებთან, მასწავლებლებთან და მშობლებთან ერთად სტუმრობდნენ გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის ელჩი საქართველოში პეტერ ფიშერი  და სკოლის პარტნიორები და სტუმრები საქართველოს განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრიდან.
ქართველი და გერმანელი მშობლების მიერ 2010 წელს დაფუძნებულმა სკოლამ მიაღწია თავის უმნიშვნელოვანეს მიზანს: ის ბავშვებსა და მოზარდებს თბილისში აძლევს შესაძლებლობას, მიიღონ გერმანულენოვანი სასკოლო განათლება. მას აქვს უფლება, ყოველ წელს გასცეს გერმანიის უმაღლესი ზოგადსაგანმანათლებლო ატესტატები.
ჩვენი სკოლისათვის ეს ნამდვილი აღიარებაა, რადგანაც საზღვარგარეთ მოქმედ სკოლებს გერმანიის საგანმანათლებლო მაკონტროლებელი უწყებები გერმანიის უმაღლესი ზოგადსაგანმანათლებლო ატესტატის (აბიტურის) გაცემის უფლების მინიჭებისათვის დიდ მოთხოვნებს უყენებენ, სკოლამ კი მრავალი წლის განმავლობაში უნდა ამტკიცოს, რომ აკმაყოფილებს მათ.
"Kompass": განათლების გერმანული ფესტივალი საქართველოში 18/09/2024
აღმოაჩინეთ შესაძლებლობები თქვენი მომავლისთვის 17 ოქტომბერს განათლების ფესტივალზე სახელწოდებით "Kompass"! თბილისის გერმანულ საერთაშორისო სკოლაში ამ დღეს შეხვდებით საქართველოში მოქმედი გერმანული საგანმანათლებლო ორგანიზაციების, გერმანული შტუდიენკოლეგებისა და უმაღლესი დაწესებულებების წარმომადგენლებს. ისინი გიპასუხებენ შეკითხვებზე და გაგიზიარებენ ინფორმაციას გერმანიაში პროფესიული და უმაღლესი განათლების მიღების შესაძლებლობების შესახებ; მათგან შეიტყობთ გერმანული ენის კურსებსა და მოხალისეობრივ სამსახურებზე და სხვა.
ფეხბურთის ტურნირი სკოლის თასისთვის 05/06/2024
გერმანული საერთაშორისო სკოლის თასისთვის გამართული ფეხბურთის ტურნირი წელს ძალიან ბევრ ემოციასთან იყო დაკავშირებული. ფინალში “FC Redeem“ დამარცხდა „ლომებთან“. გამარჯვებულ გუნდთან ერთად შევძელით ზოგიერთი მოთამაშის კარგი მომენტისთვისაც გადაგვეღო. ჩვენი მასწავლებლების გუნდი კი სამწუხაროდ სპორტული წვრთნით უნდა დაკავდეს, რადგან მშობლების ბრწყინვალე გუნდთან დიდი სხვაობით წააგო. მადლობა ყველას, ვინც ორგანიზება გაუწია ამ შესანიშნავ ღონისძიებას!